mar - 21 - 2016

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacjach benzynowych nie są zbytnio niskie, a na dodatek krajowe drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić dużo pięknych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że przykładowo dwa dni w Rynie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, ale należy wyruszyć gdzieś dalej – a może Sopot? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest raczej zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza mieści się niemniej urokliwe miasto, a mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto udać się chociażby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To przykładowy plan podróży po Polsce; pewne jest jedno – warto poznawać Polskę.
źródło: http://www.usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, http://avans.org.pl, http://wypadekholandia.pl

Starsze artykuły tematyczne:

Comments are closed.