mar - 21 - 2016

Skarby Danii

Północna cześć Europy zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo ciekawych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!
źródło: http://sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Starsze artykuły tematyczne:

Comments are closed.