mar - 20 - 2016

Z jakich powodów tak naprawdę chorujemy?

Dużo zależy od genów – a wiadomo, że trudno dba się o własne zdrowie, jeżeli najzwyczajniej w świecie we własnym DNA mamy niejako zapisane kłopoty z sercem bądź ponadstandardowe ryzyko raka. Jednakże naturalnie wiele zależy od stylu naszego życia. Zatem często ludzie chorują, ponieważ po prostu źle funkcjonują. Bardzo dobrze to można zauważyć, gdy spojrzymy na Stany Zjednoczone. W owym jakże wielkim państwie są stany, gdzie zamieszkuje ponadprzeciętna liczba „grubasów”, lecz odnajdą się także takie miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, zatem zamieszkuje je o wiele niższa ilość osób narzekających na nadwagę.
- Odpowiednia dieta! Naturalnie w żadnym wypadku nie należy popadać w jakąś paranoję, odmawiać sobie wszystkich gastronomicznych zachcianek, ale ogólnie nie powinniśmy za bardzo przesadzać z kaloriami. Należy zachować zdrowy umiar w jedzeniu.
- Dużo więcej ruchu! A więc więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, koszykówka bądź bieganie? Bardzo dobra wiadomość dla pragnących trochę więcej jeść: kiedy człowiek codziennie mocno się poci, ma okazję nieco więcej jeść – bez tycia.
źródło: www.tvn-cnbc-biznes.com.pl, topjobs.com.pl, http://colmet.com.pl.

Starsze artykuły tematyczne:

Comments are closed.